Souček kvůli zranění nedohrál vítězný zápas West Hamu, má stehy v obličeji

foto Utkání 8. kola anglické fotbalové ligy Everton - West Ham United. Zraněný fotbalista Tomáš Souček z West Ham United.

Londýn - Tomáš Souček nedohrál kvůli zranění zápas anglické ligy, ve kterém fotbalisté West Hamu porazili domácí Everton 1:0. Reprezentační záložník nastoupil do utkání 8. kola jako jediný z českého tria a nuceně střídal v 79. minutě. Jedinou branku zápasu vstřelil pět minut předtím hlavou po rohu stoper Angelo Ogbonna.

Souček byl v prvním poločase blízko druhému gólu v sezoně, z dorážky dokonce překonal Pickforda, ale jeho branka kvůli ofsajdu neplatila. V závěru se mu stala osudnou situace, při níž mu v nepřehledném souboji nezaviněně šlápl na obličej Salomon Rondon.

Po utkání Souček přidal na svůj twitterový účet fotku a rozptýlil obavy fanoušků z vážného zranění. "Pár nových stehů do sbírky, ale já se nikdy nevzdávám. Nebojte, jsem stále naživu," napsal. "Skvělá výhra, musíme pokračovat v dobré práci," dodal bývalý hráč pražské Slavie. Vladimír Coufal nehrál kvůli zranění, Alex Král v nominaci chyběl.

Everton na domácím stadionu poprvé v sezoně ztratil body a spadl na sedmé místo za dnešního soupeře. West Ham odčinil prohru s nováčkem z Brentfordu a je jen o skóre za pátým Manchesterem United.

Newcastle odstartoval novou éru spojenou se saúdskoarabským majitelem domácí prohrou 2:3 s Tottenhamem. "Straky" vstoupily do utkání výborně a hned ve druhé minutě se zásluhou Wilsonovy hlavičky ujaly vedení.

Tottenham nepříznivý stav otočil ještě v prvním poločase. V 17. minutě srovnal Ndombélé a o pět minut později protrhl šestizápasové čekání na ligový gól Kane. Pět minut před přestávkou v ochozech zkolaboval jeden z fanoušků a zápas musel být přerušen.

Po návratu na hřiště Tottenham zásluhou Son Hung-mina zvýšil na 3:1. V 89. minutě si vstřelil vlastní gól Dier a zdramatizoval závěr utkání, více však Newcastle nestihl a prohrál 2:3.

Výsledky 8. kola anglické fotbalové ligy

Everton - West Ham United 0:1 (74. Ogbonna), Newcastle - Tottenham 2:3 (2. C. Wilson, 89. vlastní Dier - 17. Ndombélé, 22. Kane, 45.+4 Son Hung-min).

1. Chelsea 8 6 1 1 16:3 19
2. Liverpool 8 5 3 0 22:6 18
3. Manchester City 8 5 2 1 16:3 17
4. Brighton 8 4 3 1 8:5 15
5. Tottenham 8 5 0 3 9:12 15
6. Manchester United 8 4 2 2 16:10 14
7. West Ham United 8 4 2 2 15:10 14
8. Everton 8 4 2 2 13:9 14