Sociální síť Twitter byla přechodně nedostupná

foto Ilustrační foto - Ikonka sociální sítě Twitter na displeji mobilního telefonu.

Washington - Twitter byl uživatelům po téměř celém světě dnes večer zhruba hodinu nedostupný. Firma se omluvila a uvedla, že na vině je technický problém, jehož příčinu zkoumá. V Bílém domě se právě koná setkání, které má odsoudit chování provozovatelů sociálních sítí, připomínají světové agentury.

"Je tu nějaký technický problém. Děkujeme za upozornění, chybu opravíme" uvedla společnost na své webové stránce. Později napsala, že na vině byla vnitřní změna konfigurace.

Problémy hlásilo na 70.000 uživatelů v Severní a Jižní Americe i v Evropě. Podle agentury AP výpadek trval zhruba hodinu a postihl jak uživatele počítačů, tak mobilních telefonů.

Kratší problémy s dostupností služeb jsou na internetu běžné. Twitter postihovaly velmi často v počátcích jeho existence.

Podle jednoho z nejznámějších uživatelů twitteru - amerického prezidenta Donalda Trumpa - pomáhají sociální sítě jeho protivníkům - demokratům. Trumpa na twitteru sleduje přes 61 milionů lidí, připomněla agentura Reuters. Prezident si ale stěžuje, že jim to provozovatel komplikuje a jemu samému zveřejňování tweetů znesnadňuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď