Sochu do výstavy přivezlo centrem Prahy koňské dvojspřeží

foto Koňské dvojspřeží přepravilo 2. července 2020 centrem Prahy rozměrné kamenné dílo českého umělce Tomáše Moravce z jeho holešovického ateliéru na nadcházející mezinárodní skupinovou výstavu UNPLUGGED, která se v Galerii Rudolfinum otevře 13. srpna a potrvá do 29. listopadu 2020.

Praha - Koňský povoz centrem Prahy přepravil z holešovického ateliéru do Galerie Rudolfinum sochu, která se tam stane součástí skupinové výstavy nazvané Unplugged. Rozměrné kamenné dílo těžké 1,5 tuny se v duchu výstavy nakládalo bez techniky, jen ruční mechanizací. Koňské dvojspřeží si s nákladem poradilo, autor sochy Tomáš Moravec ho dokonce původně plánoval dopravit do galerie jen pomocí lidské síly. Výstava Unplugged začne 13. srpna.

Moravec sledoval dnešní nakládání sochy trochu s obavami, ale pracovníci firmy specializované na transport umění spolu s lidmi od koní byli sehraní a dílo se nikterak nepoškodilo. "Plánoval jsem, že ho převezeme na upraveném vozíku v několika lidech. Pak jsem se ale zalekl té hmotnosti a možného posunu sochy, z kopečka uhlídat 1,5 tuny není nic jednoduchého," řekl autor ČTK.

Koňské dvojspřeží přepravilo 2. července 2020 centrem Prahy rozměrné kamenné dílo českého umělce Tomáše Moravce z jeho holešovického ateliéru na nadcházející mezinárodní skupinovou výstavu UNPLUGGED, která se v Galerii Rudolfinum otevře 13. srpna a potrvá do 29. listopadu 2020. Název mezinárodní skupinové výstavy Unplugged vychází z hudební terminologie vystoupení na akustické nástroje. Galerie oslovila umělce s požadavkem na připravení nového projektu, a to s minimální spotřebou fosilních paliv na produkci a transport. "Zajímá nás motiv vystoupení z komfortní zóny, redukce prostředků, při zachování profesionality institucionální reprezentace. Chceme poukázat na kvality, které přehlížíme díky snadnosti používání strojové a automatizované výroby. Součástí je akcent na denní osvětlení a fyzický prožitek při setkání s uměním," uvedl kurátor výstavy David Korecký.

Vedle Tomáše Moravce budou na výstavě participovat Tomáš Džadoň, Patrície Fexová, Habima Fuchs, Nicole Six & Paul Petritsch, unconductive trash, Rinus van de Velde, Lenka Vítková dílo Johna Cage v podání členů České filharmonie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 12. května 2021

Očekáváme v 23:00 12°C

Celá předpověď