Sněmovna by dnes měla volit čtveřici členů Rady České televize

foto Česká televize - logo.

Praha - Sněmovna by dnes měla volit čtveřici členů Rady České televize. Poslanci by také mohli znovu hlasovat o zákonech, které jim vrátil k posouzení Senát. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne.

Volba televizních radních vyvolala pozornost i kvůli výzvě horní komory a části opozice k jejímu odkladu. Mezi adepty jsou podle kritiků i lidé, kteří představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize.

V pedagogické předloze chce horní komora upravit financování učitelů v základních uměleckých a vyšších odborných školách a v trestní novele například odložit zavedení terapeutických programů pro řidiče. V soudní předloze senátoři prosazují ponechání nynějšího rozsahu spolurozhodování přísedících u soudů. Senát vrátil poslancům k opětovnému posouzení také zahrádkářský zákon.

Po senátním vetu by měla Sněmovna znovu hlasovat o poslanecké novele o veřejných zakázkách, podle níž by správa hmotných rezerv mohla nakupovat i určitou dobu po ukončení nouzového stavu ochranné prostředky proti koronaviru bez výběrových řízení. V návrhu programu schůze je opět také novela o pokutách podnikatelům za porušování protikoronavirových restrikcí vydaných podle krizového zákona.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 5. května 2021

Očekáváme v 1:00 5°C

Celá předpověď