Sněmovna bude hlasovat o uzákonění lovu lukem, ve finále je i delší dovolená

foto Schůze Poslanecké sněmovny - ilustrační foto.

Praha - Poslanci dnes budou schvalovat mysliveckou novelu, jež by mohla uzákonit lov lukem. Vrátit by se měli k finále sporné předlohy KSČM o prodloužení zákonné dovolené o týden nejméně na pět týdnů. V závěrečném kole je také třeba ústavní zakotvení práva bránit se zbraní a zavedení takzvaného klouzavého mandátu.

Myslivecká novela má zejména zjednodušit administrativu spojenou s lovem lesní zvěře. Jejím cílem je usnadnit omezení počtu přemnožené spárkaté zvěře, která ničí nové lesní porosty a brání tak obnově lesů zasažených suchem a kůrovcovou kalamitou.

Kritici delší dovolené poukazují na dopady na zaměstnavatele, kteří se nyní navíc potýkají s koronavirovou krizí. Chtějí zamítnutí předlohy. Její zastánci argumentují tím, že státní zaměstnanci už pět týdnů volna mají.

Úpravy zavedení klouzavého mandátu předpokládají, že členové vlády by se mohli rozhodnout, zda předají poslanecký mandát náhradníkům. Původní poslanecká novela předpokládala, že členové kabinetu by po dobu vládního angažmá poslanecký mandát vykonávat nesměli.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je sobota 23. října 2021

Očekáváme v 15:00 11°C

Celá předpověď