Skupina Sto zvířat natáčí album a chystá koncertní turné

foto Ilustrační foto - Zleva bubeník Mikoláš Nop, zpěvák a perkusionista Jan Kalina, baskytarista Willem Versteeg a zpěvačka Jana Jelínková vystoupili 9. září v Praze na tiskové konferenci k vydání nového alba Ministerstvo mýho nitra a letošní oslavě 25 let trvání skupiny.

Praha - Skupina Sto zvířat svoji 29. sezonu věnuje přípravám nového alba a zároveň chystá deset koncertů, o jejichž programu rozhodnou hlasováním fanoušci. Turné s názvem Devětadvacetour aneb Už jen sedmdesát jedna do sta! začíná 18.října v Poličce, v Praze se kapela představí 13. listopadu v Lucerna Music Baru. Poslední štací bude olomoucký S-Klub 7. prosince. ČTK o tom informoval kapelník Sto zvířat Jan Kalina.

"Program bude sestavený z devětadvaceti písniček. O playlistu budou rozhodovat o prázdninách zvířecí fanoušci a tudíž mohou dostat šanci i songy, které někomu chyběly, nebo kapela je nehrála tak často jako Školu, Dámu s čápem nebo Nejkratší cestu... A nebudou chybět ani ochutnávky z chystaného alba, jako je třeba píseň Dívka T. a další, které kapela v potu tváře a dýchavičnosti dechové sekce chystá a které by mělo vyjít ke třicátým narozeninám tohoto rozskotačeného souboru v příštím roce," uvedl Kalina.

Formace Sto zvířat vznikla v roce 1990 z někdejšího rokenrolového bandu Matěj Čech. Skupina debutovala stejnojmennou deskou v roce 1993. "Kdyby nám někdo v roce 1990 v bistru v Nerudově ulici na Malé Straně, kde jsme po tři dny s textařem Tomášem Belkem vymýšleli název tehdy ještě neexistující kapely, předpovídal že se dožijeme dvacáté deváté sezóny, asi bychom za něj zaplatili a řekli si, hele nějaký magor...," konstatoval Kalina.

Třetím zakládajícím členem je zpěvačka Jana Jelínková. Dále ve Sto zvířat hrají Jan Beruška Šobr (kytara), Petr Hostinský (zpěv, klávesy), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Martin Kachna Líska (trombon), Pablo Herzog (trubka), Willy Versteeg (baskytara) a Miki Nop (bicí). V současné sestavě kapela hraje od roku 2007.

Zatím poslední album s názvem Ministerstvo mýho nitra vydala kapela v roce 2015. O dva roky později vyšla nahrávka Dáma s čápem koncipovaná jako sólové album Jelínkové. Jediná žena v devítičlenné skupině je členkou Sto zvířat více než polovinu svého života. Zpěvačka v nadsázce říká, že v mužské kapele "ztratila veškeré iluze o čemkoliv".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 17. září 2019

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď