Školáci dostali pololetní vysvědčení

foto Ministr školství Robert Plaga (ANO) předal 31. ledna 2019 pololetní vysvědčení prvňáčkům v základní škole v Karmelitské ulici v Praze.

Praha - Školáci si dnes ze školy odnesli pololetní vysvědčení. Pro přibližně 108.000 prvňáčků to bylo poprvé. V pátek pak budou mít děti pololetní prázdniny, na které příští týden v 13 okresech Česka navážou prázdniny jarní.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) předal 31. ledna 2019 pololetní vysvědčení prvňáčkům v základní škole v Karmelitské ulici v Praze. Kromě učitelek a učitelů vysvědčení předával i ministr školství Robert Plaga (ANO). Navštívil prvňáčky v Malostranské základní škole v Karmelitské ulici v Praze.

Ze školy mohou děti po celé republice vyrazit na různé akce, kde je odmění za dobré i horší známky. Například v Zoo Ústí nad Labem budou mít vstup zdarma děti, které předloží vysvědčení s vyznamenáním. Žáci a studenti s jedničkami či nejhůře dvojkami dostanou zvýhodněné vstupné také třeba v Safari Parku ve Dvoře Králové, kde zaplatí deset korun. V Zoo Jihlava pak uvítají za korunu všechny alespoň s jednou jedničkou.

V pátek budou mít děti volno. Pololetní prázdniny mají v ČR jednotný termín, následující týdenní jarní prázdniny se liší podle okresů. Letos začínají v některých regionech v pondělí 4. února, ostatní okresy je mají v následujících týdnech. V posledních 14 okresech skončí jarní prázdniny 17. března.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 5:00 24°C

Celá předpověď