Škoda využije techniku Volkswagenu ID.6

foto Ilustrační foto -

Chystaný pětimetrový sedmimístný elektromobil Škody, který se odvine od nedávno představeného koncepčního vozidla Vision 7S, vznikne na technickém základě speciálního „čínského“ Volkswagenu ID.6. Vyplývá to z informací, které redakce Autonaelektřinu získala z dobře informovaného zdroje.

Vůz ID.6 je rovněž sedmimístný a vyrábí se hned ve dvou společných podnicích čínských firem s Volkswagenem v této zemi. Každá z těchto dvou verzí má i trošku odlišné jméno ID.6 X a ID.6 Crozz. Obě ovšem využívají speciální platformu MEB, se kterou vznikla již řada dalších elektromobilů koncernu Volkswagen. Třeba ID.3., ID.4, ID. Buzz, Audi Q4 e-tron Cupra Born nebo Škoda Enyaq v obou karosářských verzích.

Oproti délce čínského vozu, která je 588 centimetrů, však bude model Škody ještě o zhruba dva decimetry delší. Také dostane baterii s větší kapacitou. Dojezd by tak měl být více než šest set kilometrů.

Na veřejnost již začínají také pronikat první informace o páté generaci novodobé Škody Octavia. Ta už bude jezdit výhradně na elektřinu. Stane se současně jedním z prvních vozů koncernu VW, který využije novou platformu Scalable Systems Platform. Ta má být ještě univerzálnější než nynější MEB, umožní zkrátit dobu vývoje nových typů vozů a rovněž také výrobní proces každého exempláře vozu. Připravena má být v roce 2026 a to je také s největší pravděpodobností datum představení zcela elektrické Octavie.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď