Škoda Enyaq iV Coupé se odhalí v září

foto Škoda Enyaq iV Coupé

Druhá karosářská verze vozu Škoda Enyaq by měla mít veřejnou premiéru na speciálním veletrhu mobility, který je naplánován na termín od 7. do 12. září letošního roku. Informaci získal portál Autonaelektřinu.cz z dobře informovaných zdrojů z automobilky.

Fotogalerie

Dějištěm představení vozu se stane Berlín. Tato akce je náhradou za tradiční podzimní evropský autosalon, o jehož pořadatelství se v minulých letech střídala Paříž a Frankfurt nad Mohanem.

Označení vozu bude Škoda Enyaq iV Coupé. V pravém smyslu však o kupé nepůjde. Automobil si ponechá dva páry bočních dveří, jen střecha se v zadní části bude podstatně rychleji sklánět k zemi. Vnější design by se neměl příliš lišit od konceptu Škoda Vision iV, který automobilka představila před dvěma roky.

Technika vozu bude stejná jako v případě klasické verze Škody Enyaq iV. To znamená, že v základní verzi bude mít automobil pohon pouze zadních kol, za příplatek pak v Mladé Boleslavi k přední nápravě zabudujjí další elektromotor.

K dispozici jsou tři verze vysokonapěťové baterie, není však jisté, zda se nakonec využije ta s nejmenší využitelnou kapacitou 52 kWh. Zákazníci by totiž stejně nejspíše volili jednu ze dvou větších (58 či 77 kWh). S tou posledně jmenovanou Enyaq iV s pohonem pouze zadních kol na jedno nabití ujede více než 500 kilometrů.

Maximální rychlost bude v závislosti na použitém motoru a typu baterie omezena buď na 160, případně na 180 kilometrů v hodině.

Ceny zatím samozřejmě stanoveny nebyly. Dá se ale očekávat, že budou mírně vyšší než v případě Enyaqu iV s prvním typem karosérie. Ten zatím (s prostřední baterií) startuje v Česku na úrovni 1.059.900 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď