Škoda Enyaq byla v červenci na stupních vítězů

foto PR - Škoda Enyaq IV

Třetí příčku v pořadí nejžádanějších elektromobilů na evropském trhu s novými osobními auty obsadil v červenci produkt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.

Enyaqů iV v obou karosářských variantách se v prvním měsíci letošních letních prázdnin zaregistrovalo do provozu přesně 4654 kusů.

Je to jen o 235 exemplářů méně než kolik si připsal Volkswagen ID.4 na druhé příčce. Nejprodávanější je opět Fiat 500 electric, který se jako jediný dostal přes pětitisícovou hranici.

V pořadí sestaveném na základě prodejních výsledků za prvních sedm měsíců letošního roku ovšem italský elektromobil porážejí dvě Tesly. Vede Tesla Model Y před „trojkou“.

Na čtvrté pozici se nachází Volkswagen ID.4 a už na pátou poskočila Škoda Enyaq. Tento vůz si tak letos zakoupilo více zákazníků než třeba dlouhá léta nejprodávanější evropský elektromobil Renault Zoe nebo třeba Peugeot e-208 či rovněž na našem území vyráběný vůz Hyundai Kona Electric.

V Evropě si segment vozidel s elektrickým pohonem (započítávají se do něj jak „čisté“ elektromobily, tak rovněž auta s pohonem plug-in hybrid) udržel v červenci z celkového tržního koláče podíl 19 procent. Nezvyšuje se jen kvůli tomu, že prodeje vozů plug-in hybrid meziročně klesly o čtvrtinu. Naopak bateriové elektromobily zaznamenaly devatenáctiprocentní růst.

Největším evropským producentem elektromobilů je letos BMW před další prémiovou německou značkou Mercedes-Benz. Ty ovšem těží právě z poměrně vysokých prodejů plug-in hybridů. Třetí pozici drží Volkswagen před Teslou.

Z hlediska automobilových koncernů samozřejmě ale trhu vévodí Volkswagen. Za ním následují Stellantis a Hyundai.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď