Skiareál Klínovec nabídne rychlejší a pohodlnější lanovku

foto Ve skiareálu Klínovec bude lyžařům sloužit nová lanovka na sjezdovce Dámská, její stavba bude dokončena v polovině prosince. Na snímku z 30. října 2019 je horní stanice.

Klínovec (Karlovarsko) - Lyžařský areál Klínovec dokončuje stavbu nové lanovky Dámská. Lanovka přepraví více lidí najednou než lanovka původní. Investice do stavby lanovky, při které stavbaři na těžko dostupných místech využili vrtulník, činí 110 milionů korun. Návštěvníci se tak mohou těšit na rychlejší a pohodlnější jízdu na vrchol Klínovce, řekla ČTK mluvčí areálu Hana Hoffmannová.

Fotogalerie

"Místo původní třímístné s pevným uchycením stavíme zcela novou čtyřmístnou sedačkovou lanovku s odpojitelným uchycením, vyhříváním kožených sedaček a s oranžovou krycí bublinou," řekla Hoffmannová. Oranžová krycí bublina, kterou mají i dvě další lanovky v areálu, je pro Klínovec typická.

Největší lyžařský areál v Krušných horách tak bude mít podle Hoffmannové lanovku až s dvojnásobnou rychlostí, celková jízda se zkrátí o polovinu. Přestože se prodlouží nástupní a výstupní čas ve stanicích, stihne se odbavit až o 800 lidí za hodinu více než u původní lanovky.

V loňském roce na Klínovci rozšířili o dvojnásobek přilehlou modrou sjezdovku, která je jednou z nejvytíženějších, a proto byla výměna lanovky nevyhnutelným krokem. "Nakonec jsme upustili od odkoupení repasované lanovky a rozhodli se pro komplet novou," doplnila Hoffmannová.

Letos se v lyžařském areálu podle mluvčí podařilo zvýšit kapacitu retenčních nádrží pro umělé zasněžování, a to o 20.000 krychlových metrů vody. Provozovatel areálu investoval také do zlepšení zasněžování, posílil čerpací stanice a nakoupil nová vrtulová děla.

Do budoucna plánuje Klínovec vybudovat také lanovku s krycí bublinou na Neklidu, která by měla být šestisedačková. Lyžařský areál Klínovec se se sousedícím lyžařským areálem na Neklidu propojil minulý rok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pátek 30. října 2020

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď