Sinner a Hurkacz si zahrají v Miami první finále na turnaji Masters

foto Polský tenista Hubert Hurkacz

Miami - Po devatenáctiletém italském tenistovi Janniku Sinnerovi se stal dalším nečekaným finalistou turnaje v Miami Polák Hubert Hurkacz, který v semifinále porazil nasazenou čtyřku Rusa Andreje Rubljova 6:3, 6:4. V neděli bude 37. hráč světového žebříčku usilovat o nejcennější titul v kariéře.

Zatím hrál čtyřiadvacetiletý Hurkacz na okruhu ATP dvě finále a obě vyhrál. Letos v lednu už získal titul na jiném floridském turnaji v Delray Beach po vítězství nad Američanem Sebastianem Kordou. Už ve čtvrtfinále polský tenista překvapil výhrou nad druhým nasazeným Řekem Stefanosem Tsitsipasem a odměnou mu bude i dosud nejvyšší umístění v žebříčku, v němž se posune minimálně na 27. příčku.

Se Sinnerem jsou kamarádi a dokonce debloví partneři, ale nastoupí proti sobě poprvé. "Bude to sranda. Jannik hraje tvrdě z forhendu i bekhendu, musím se snažit být pořád agresivní a podat svůj nejlepší výkon," řekl Hurkacz před svým prvním finálovým zápasem na turnaji Masters, který vynechaly největší hvězdy.