Silnice Vysočiny jsou po nočním sněžení mokré i s ujetým sněhem

foto Silnice pokrytá čerstvým sněhem - ilustrační foto.

Praha - Na Vysočině byly v noci na dnešek další sněhové přeháňky a mrzne, silnice jsou sjízdné s opatrností. Jihočeští silničáři odklízejí sníh ve všech okresech kraje. Ve středních Čechách jsou silnice většinou holé a mokré, na některých menších cestách leží ujetá vrstva krytá posypem,

Jihočeský kraj

Jihočeští silničáři odklízejí sníh ve všech okresech kraje. Ve vyšších polohách na Šumavě se tvoří sněhové jazyky. Většina silnic po kraji je sjízdná se zvýšenou opatrností. ČTK to dnes řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová. Podle meteorologů bude dnes v jižních Čechách pršet, v polohách nad 600 metrů čekají srážky smíšené nebo sněhové.

Přes noc padal v kraji sníh, silničáři zasahovali nejvíc na Táborsku a Jindřichohradecku. "Udržují se silnice ve všech okresech kraje, jezdí 75 až 80 sypačů. Ve vyšších polohách na Šumavě se tvoří sněhové jazyky," řekla dispečerka.

V jižních Čechách bude dnes zataženo až oblačno, nejdřív ojediněle slabé sněžení, později odpoledne a večer bude pršet, ve vyšších polohách srážky smíšené či sněhové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od dvou do pěti stupňů Celsia.

Karlovarský kraj 

Těžký sníh, který od dnešního odpoledne padá v Karlovarském kraji. Zhoršuje sjízdnost silnic. Navíc se vyskytují i výpadky elektrické energie. Odpoledne se stalo několik dopravního nehod. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost, řekli to dnes vpodvečer ČTK.

I když jsou v kraji teploty celý den lehce nad nulou, mokrý sníh, který v regionu vytrvale padá, na promrzlých silnicích z minulých dnů vytváří kluzkou vrstvu. Tři auta havarovala odpoledne u Lomnice na Sokolovsku, havárie nákladního auta komplikovala dopravu mezi Vítkovem a Podstráním u Sokolova. Obě nehody se obešly bez zranění.

Výpadky elektřiny byly na Karlovarsku v Březové, v okolí Lubů nebo Opatova na Chebsku a v oblasti Jindřichovic, Oloví a Krajkové na Sokolovsku. "Výpadky zatím nejsou vážné a na jejich odstranění pracujeme. Jde v současné době asi o 350 domácností v kraji. Odhadovaný termín obnovy dodávky elektřiny je okolo 22:00," řekla ČTK regionální mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by se měly sněhové srážky postupně vyskytovat jen ve vyšších polohách až nad 700 metry nad mořem a k ránu by měly slábnout. V pátek by se mělo oteplit.

Královéhradecký kraj 

Ve vyšších polohách Královéhradeckého kraje dnes odpoledne sněžilo. Řidiči musejí být opatrní zejména na Trutnovsku a na Jičínsku. Silnice druhé třídy číslo 295 ze Studence do Vrchlabí byla v úseku mezi obcemi Dolní Branná a Studenec do 17:30 nesjízdná pro nákladní auta, uvedla policie.

Na silnici první třídy číslo 16 z Nové Paky do Trutnova se ve stoupání u Chotěvic vytvořila ledovka. "Uvízl tam kamion a za ním pak pár dalších vozidel," uvedla policie. U Kunčic u Vrchlabí havarovalo osobní auto do plotu, nehoda se podle policie obešla bez zranění.

Vrstva nového sněhu zůstávala na silnicích nižších tříd na Jičínsku. V nižších polohách Královéhradeckého kraje dnes odpoledne pršelo.

V noci na pátek by v kraji mělo být převážně zataženo se sněžením nebo deštěm se sněhem. Ojediněle se mohou objevit i mrznoucí srážky, uvedli meteorologové. Teploty by se měly v noci pohybovat od minus jednoho do plus dvou stupňů.

Středočeský kraj

Ve středních Čechách jsou dnes ráno místy hlášeny sněhové přeháňky. Silnice jsou většinou holé a mokré, na některých menších cestách leží ujetá vrstva krytá posypem, vyplynulo z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Na ujetou vrstvu sněhu krytou posypem by si měli dát pozor řidiči na silnicích druhé a třetí třídy na Benešovsku a Příbramsku. V okolí Votic na Benešovsku je mohou překvapit také sněhové jazyky.

Teploty v regionu se dnes ráno pohybují od minus tří do dvou stupňů Celsia a vane slabý vítr.

Kraj Vysočina

Na Vysočině byly v noci na dnešek další sněhové přeháňky a mrzne, silnice jsou sjízdné s opatrností. Solené hlavní trasy jsou převážně mokré, na vedlejších silnicích leží ujetý sníh s drtí. Sypače v noci nejezdily jen na Třebíčsku, řekl dnes ČTK dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený.

Podle webu dopravniinfo.cz je kluzká vozovka i na dálnici D1, řidiči by tam měli zpomalit. Teploty byly k ránu na Vysočině od minus jednoho do minus šesti stupňů Celsia.

Občas bude na Vysočině slabě sněžit i přes den. K večeru se dá podle Českého hydrometeorologického ústavu očekávat sněžení v celém kraji, v jeho jihozápadní části může padat i déšť se sněhem. Teploty budou nejvýše mezi nulou a třemi stupni Celsia.

Zlínský kraj

Silnice druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska pokrývá uježděná vrstva sněhu krytá posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou holé a suché. Vyplývá to z dnešních údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Na silnici I/69 mezi Jasennou na Zlínsku a Liptálem na Vsetínsku se v oblasti Syrákova podle silničářů tvoří námraza. Nesjízdná zůstává kvůli ledovce silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Téměř pětikilometrový úsek vedoucí z podstatné části kopcovitým terénem a přes les silničáři přes zimu neudržují.

Ve Zlínském kraji je dnes ráno většinou polojasno až skoro jasno bez srážek, místy vane slabý vítr. Teploty se v regionu ráno pohybovaly od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia.

Denní teplotní maxima by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu měla dnes ve Zlínském kraji dosáhnout nuly až plus tří stupňů Celsia. Bude převážně zataženo, postupně místy se slabým občasným sněžením. Večer očekávají meteorologové od jihozápadu sněžení na celém území, v jihozápadní části kraje v polohách pod 300 metrů nad mořem i déšť se sněhem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 26. února 2021

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď