Silnice I/3 je u Netřebic neprůjezdná kvůli sesuvu půdy

foto V Netřebicích na Českokrumlovsku na silnici I/3 k hranicím s Rakouskem se 26. května 2020 sesula půda u mostu, který opravují silničáři. Silnice je zavřená. Správa železnic preventivně zastavila provoz vlaků.

Netřebice (Českokrumlovsko) - Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. U mostu, který tam silničáři opravují, se utrhl kus krajnice a sesunula se tam půda, řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Stalo se to, když stavbou projížděl kamion. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Nikomu se nic nestalo. Správa železnic preventivně zastavila provoz na trati poblíž obce, obnovila ho v 19:06, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Fotogalerie

Silnice je neprůjezdná pro všechna auta. Zavřená bude zřejmě do 31. května, je ale možné, že silničáři obnoví provoz dřív, řekl Rýdl.

Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura původně uvedl, že se most zbortil, Rýdl to později vyvrátil; uvedl, že stavbou s dopravními omezeními projížděl kamion, jeho řidič najel příliš na kraj a utrhl krajnici. "Nevedlo to ani k nehodě kamionu, ani k dramatické situaci. Nicméně při kontrolním dnu stavby se vedení stavby rozhodlo dočasně uzavřít provoz, krajnici sanovat a poté opět provoz obnovit," řekl Rýdl.

Silničáři most podle policie tři týdny opravovali. Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. "Došlo k sesuvu půdy, geolog zakázal průjezd všech vozidel," řekl Bajcura.

Objížďka vede ve směru na České Budějovice přes Kaplici a Český Krumlov po silnici I/39. Auta jedoucí od Budějovic pojedou přes Kamenný Újezd do Českého Krumlova, tam po Objížďkové ulici a kolem autobusového nádraží, dál přes Zubčice až ke Kaplici, uvedl Bajcura.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď