Silné bouřky dnes zasáhnou nejen východ ČR, ale i střední Čechy

foto Bouře, déšť - ilustrační foto.

Praha - Bouřky dnes odpoledne a večer zasáhnou nejen východ a jih Česka, ale i část středních Čech a Prahu. Ojediněle mohou být i silné, s krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Silnými bouřkami a přívalovým deštěm je nejvíce ohrožen Olomoucký kraj a západní část Moravskoslezského kraje. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí upozornění na bouřky.

Aktuální upozornění platí od dnešního večera do pátečních 03:00 pro všechny moravské kraje, Vysočinu, Pardubický a Jihočeský kraj, jihovýchodní okresy Středočeského kraje a Prahu.

Do dnešních 21:00 je navíc v platnosti výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm pro Olomoucký kraj a okresy Bruntál, Krnov a Rýmařov.

Podle meteorologů může na severu Moravy při přívalových deštích napršet až kolem 40 milimetrů srážek za půl hodiny. Lidé by si tak měli dát pozor na možné zatopení níže položených míst a rozvodnění malých toků. Na pozoru by se měli mít i před pády stromů a větví a před blesky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď