Siemens představuje první digitálně nativní CNC řídicí systém Sinumerik

foto Řídicí systém Sinumerik ONE.

Systém Sinumerik ONE, jehož nová generace představuje další krok Siemensu na cestě k digitální transformaci v oblasti obráběcího průmyslu, umožňuje konzistentní interakci mezi virtuálním a reálným světem. Přispívá tak k vyšší produktivitě ve výrobě i využívání obráběcích strojů.

Ve spolupráci se softwarem vytváří Sinumerik One, v mezích jednoho inženýrského systému, řídicí jednotku stroje a jeho digitálního dvojčete. To vede k ucelené integraci hardwaru a softwaru. Díky konzistentní interakci a komunikaci mezi reálným a virtuálním světem a výkonnému hardwaru vznikají nové standardy v oblasti produktivity, výkonu a digitalizace. Univerzální digitální dvojče produktu, výroby i výkonu se stává nepostradatelným pomocníkem nejen pro výrobce strojů, ale i jejich operátory.

Výrobci obráběcích strojů si mohou už teď – s pomocí systému Sinumerik ONE – virtuálně zmapovat celý proces vývoje a výrazně tím zkrátit fázi vývoje nových strojů a dobu pro jejich uvedení na trh. Celkovou dobu uvedení do provozu zkrátí virtuální příprava celého procesu. Virtuální model stroje otevírá výrobcům a pracovníkům obsluhy zcela nové možnosti. Mohou se důkladně věnovat nejrůznějším konceptům a funkcím strojů i ve chvíli, kdy ještě nemají k dispozici reálný hardware. Realistická simulace zpracování umožní simulovat celé programování obrobků a nastavení a provoz stroje na počítači. I školení pracovníků může probíhat s použitím digitálního dvojčete namísto reálného stroje.

Softwarové a hardwarové inovace systému Sinumerik ONE navíc výrazně urychlí celý proces zpracování. CNC řídicí systém s integrovaným automatem Simatic S7-1500F je k dispozici jak ve verzi pro rozvaděč, tak v panelovém provedení. Dokonale zapadá do inženýrského prostředí TIA Portal a výrobcům strojů poskytuje vysoce výkonný inženýrský rámec. S pomocí konceptu Safety Integrated podporuje nový Sinumerik ONE průmyslové standardy v oblasti bezpečnosti. Integrovaná bezpečnost informačních systémů nabízí i koncept vícevrstvé hloubkové ochrany.

Software Create MyVirtualMachine a Run MyVirtualMachine umožňuje vytvořit řídicí jednotku stroje a jeho digitální dvojče v rámci jednoho inženýrského systému. Vzhledem k univerzálnímu digitálnímu konceptu digitálního dvojčete, výkonnému hardwaru a integrované IT bezpečnosti dělá ze Sinumeriku ONE na budoucnost zaměřený CNC systém, jenž posouvá vývoj digitální transformace v obráběcím průmyslu dále kupředu.

Společnost Siemens současně obohatila softwarové portfolio pro obráběcí stroje o další aplikaci Sinumerik Edge. Tento pomocník s názvem AnalyzeMyWorkpiece /Monitor umožňuje nepřetržitý monitoring obráběcího procesu. Aplikace je založená na vysokofrekvenčních datech a umí průběžné sledování kvality výroby obrobků. Data o poloze, točivém momentu nebo odchylky v kontrole jsou ze stroje získávány společně s kontextovými informacemi (třeba o aktuálně používaném nástroji) ve vysoké frekvenci a bez zpětné vazby prostřednictvím Sinumerik Edge. Následně jsou porovnávány s referenčním modelem. V případě nadměrných odchylek zašle aplikace obráběcímu stroji upozornění a umožní okamžitou reakci obsluhy. Jde o jedinečnou podporu kontroly procesů během výroby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď