Senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, jsou vážně zranění

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) - Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je podezřelý čtyřiasedmdesátiletý muž. Za brutální napadení útočníkovi hrozí až výjimečný trest. ČTK to řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Podle policie muž napadl dva lidi středního věku sekerou, kterou na místě kriminalisté zajistili. Útok byl veden zvlášť surovým způsobem.

Krajští kriminalisté dnes muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu spáchaném na 33letém muži a z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, kterého se podle obvinění dopustil na 45leté ženě.

O vzetí do vazby rozhodne soud v Ústí nad Orlicí v pátek. "Útočníkovi hrozí trest odnětí svobody rozmezí 15 až 20 let, případně trest výjimečný," dodala Maturová.

Napadený muž utrpěl velmi vážná zranění na horní polovině těla. Po stabilizaci a připojení k umělé plicní ventilaci ho vrtulník přepravil do nemocnice v Hradci Králové. Žena byla zraněna středně těžce v horní části těla, sanitka ji odvezla také do Hradce Králové, řekl ČTK mluvčí krajské zdravotnické služby Aleš Malý.

"Stalo se to v domě, který je 20 metrů od policejního obvodního oddělení. Zraněný muž je nadále ve velmi vážném zdravotním stavu, zranění ženy nejsou natolik závažná," uvedla Maturová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď