Senátor Bek navrhl za zástupce ombudsmanky Wagnerovou

foto Ilustrační foto - Zleva senátoři Zdeněk Škromach, Milan Štěch a Eliška Wagnerová se zúčastnili 9. října v Praze schůze Senátu.

Brno - Senátor Mikuláš Bek (za STAN) navrhl do funkce zástupkyně veřejného ochránce práv Elišku Wagnerovou. Bek to dnes uvedl na svém profilu na sociální síti. Nynějšímu zástupci Stanislavu Křečkovi letos v dubnu končí mandát. Zástupce veřejného ochránce práv volí na šest let Poslanecká sněmovna z návrhů prezidenta a Senátu.

"Dnes jsem podal návrh na nominaci Elišky Wagnerové do funkce zástupkyně veřejného obhájce práv Senátem. Samozřejmě s jejím laskavým souhlasem. Společně se senátním klubem STAN se budeme snažit přesvědčit naše kolegy, že je to dobrá nominace. Dokazuje to nejlépe její minulé působení v roli ústavní soudkyně i senátorky," uvedl Bek.

Bývalou ústavní soudkyni Wagnerovou právě rektor Masarykovy univerzity Bek nahradil v Senátu loni na podzim. Wagnerová už nekandidovala.

Mandát nynějšímu zástupci veřejného ochránce práv Stanislavu Křečkovi končí začátkem dubna. Křeček byl před šesti lety do funkce nominován jako tehdejší poslanec jak Senátem, tak i Václavem Klausem ještě jako prezidentem. V tajných volbách porazil experta na správní právo Filipa Dienstbiera, i když právě jeho zvolení si přál tehdejší veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. Ve funkci Křeček nahradil Jitku Seitlovou, které tehdy skončil mandát.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 17°C

Celá předpověď