Senát USA potvrdil Hainesovou jako ředitelku tajných služeb

foto Ilustrační foto - Kandidátka nastupujícího prezidenta Joea Bidena na ředitelku tajných služeb (DNI) Avril Hainesová.

Washington - Americký Senát ve středu večer místního času potvrdil Avril Hainesovou na pozici ředitelky tajných služeb (DNI). Stala se tak první potvrzenou členkou nové administrativy prezidenta Joea Bidena. Informovala o tom agentura Reuters.

Nominaci Hainesové stvrdilo 84 senátorů, proti bylo deset republikánských zákonodárců.

"Naši nepřátelé nebudou jen přihlížet a čekat, až nová administrativa zaplní významné funkce, a já jsem proto potěšen, že se ke mě moji kolegové v Senátu připojili a rychle jsme potvrdili ředitelku Hainesovou do této důležité pozice," uvedl šéf výboru pro zpravodajské služby, republikán Marco Rubio.

Jedenapadesátiletá Hainesová bude první ženou v této funkci. Jejím úkolem je koordinovat a dohlížet na aktivity Ústřední zpravodajské služby (CIA), Národní agentury pro bezpečnost (NSA) a dalších 15 zpravodajských služeb.

Hainesová v úterý Senátu sdělila, že by Spojené státy měly zaujmout důrazný postoj vůči hrozbě, kterou představuje dnešní útočná a asertivní Čína. Za jednu ze svých priorit označila i obnovení sebevědomí amerických tajných služeb, které bývalý prezident Donald Trump často napadal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 3:00 3°C

Celá předpověď