Šéf wagnerovců zasypal po útoku v Moskvě ruské ministerstvo obrany nadávkami

foto Ilustrační foto - Jevgenij Prigožin, majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině.

Moskva - Šéf ruské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) soukromé vojenské společnosti Jevgenij Prigožin po dnešním náletu dronů na Moskvu zasypal úředníky z ruského ministerstva obrany sprostými nadávkami. Zakladatel žoldnéřské skupiny, která se podílí na invazi na Ukrajinu, ostře kritizoval ruské úřady už v minulosti, například v souvislosti s boji o východoukrajinské město Bachmut.

"Smradlavý hovada, co jako děláte? Dobytci," rozčiloval se Prigožin podle portálu serveru Meduza. "Jste ministerstvo obrany ... Proč jste, kurva, dovolili, aby ty drony doletěly do Moskvy?" ptal se na nahrávce zveřejněné jeho tiskovou službou.

Prigožin také zdůraznil, že jeden z dronů byl podle informací ruského poslance Alexandra Chinštejna sestřelen nad vesnicí Razdory, která je součástí oblasti známé jako Rubljovka na západním okraji Moskvy, kde má své rezidence mnoho prominentních Rusů. Sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina Novo-Ogarjovo je odtamtud deset minut autem.

"To, že vám (drony) letí na Rubljovku k vám domů, je vám u prdele. Ať vám ty domy klidně shoří," kritizoval také Prigožin.

Z Moskvy dnes přišly zprávy o zasažení tří obytných domů při náletu dronů. Lehké poškození zasažených budov potvrdil starosta města Sergej Sobjanin, který rovněž uvedl, že dva lidé museli rovněž po útoku vyhledat lékařskou pomoc. Podle ruského ministerstva obrany na Moskvu útočilo osm bezpilotních letounů, z nichž pět se ruské protivzdušné obraně podařilo sestřelit ještě nad okolní Moskevskou oblastí. Tři další ztratily podle ministerstva směr poté, co je zasáhly prostředky radioelektronického boje. Některé předchozí zprávy uváděly vyšší počty útočících dronů, například ruský informační kanál Baza uvedl, že na ruskou metropoli mířilo přibližně 25 bezpilotních letounů.

Moskva z útoku obvinila Kyjev. Ukrajina se k náletu nepřihlásila, ale případné zapojení ani nepopřela. Agentura Reuters dnešní události okomentovala způsobem, že válka, kterou Rusku rozpoutalo před 15 měsíci na Ukrajině, se přenesla do jeho metropole.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď