Šéf wagnerovců Prigožin tvrdí, že ho ruská média na příkaz Kremlu ignorují

foto Ilustrační foto - Jevgenij Prigožin, majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině.

Moskva - Jevgenij Prigožin, majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině, tvrdí, že jej ruská státní média na příkaz vysokých představitelů z Kremlu záměrně ignorují a neinformují o něm. Dodal, že se jim to vymstí. Napsala o tom dnes agentura Reuters.

"Jsem naprosto přesvědčený, že to (informování o wagnerovcích) zakázali," uvedl Prigožin s tím, že se ruským státním médiím takový postup vymstí a že je za to lidé vytrestají.

Wagnerovci měli rozhodný podíl na bitvě o ukrajinské město Bachmut, o které se bojovalo od loňského léta. Rusové nyní tvrdí, že město dobyli, Ukrajinci naopak hlásí, že se stále drží na předměstích a dosahují postupu na křídlech v okolí města. Ve čtvrtek Prigožin oznámil, že se wagnerovci začínají z města stahovat a předávají pozice ruské armádě.

Agentura Reuters dnes upozornila, že zprávu o údajném dobytí Bachmutu ruská státní televize odvysílala až po 20 hodinách od oznámení wagnerovců a nevysílala ani Prigožinovu vítěznou řeč. Kremlu trvalo deset hodin, než vydal k oznámenému dobytí Bachmutu prohlášení o 36 slovech, v němž wagnerovcům za úspěch pogratuloval. Prigožina v textu vůbec nezmínil.

Prigožin je jednou z mála ruských veřejných osobností, které během války otevřeně kritizují nejvyšší představitele, především vedení armády a ministerstva obrany. K jeho výrokům se ale ruská oficiální místa zpravidla nijak nevyjadřují.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď