Šampionem letošního Vinexu je Merlot Barrique 2018

foto Enolog vinařství Maňák Karel Novotný ukazuje víno Merlot výběr z hroznů 2018, které zvítězilo na mezinárodní soutěži vín Grand Prix Vinex 29. dubna 2021 ve Valticích na Břeclavsku.

Brno - Šampionem 28. ročníku mezinárodní soutěže vín Grand Prix Vinex se stalo červené víno Merlot Barrique 2018, výběr z hroznů z vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic na Kyjovsku. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 1053 vzorků od 176 vinařství z 12 zemí, loní bylo vzorků 728. Pořadatelé dnes o výsledcích informovali v tiskové zprávě. Letošní hodnocení, které ve Valticích trvalo dva dny, se uskutečnilo za přísných hygienických opatření včetně testování všech hodnotitelů.

Fotogalerie

Nejhojněji byla mezi soutěžními vzorky zastoupena vína z České republiky a ze Slovenska, degustátoři ale hodnotili také vzorky z Maďarska, Rakouska, Německa, Itálie, Francie Jihoafrické republiky, USA, Makedonie, Argentiny a Moldávie.

Vinařství Štěpán Maňák obhájilo své loňské vítězství, kdy získalo titul šampiona za Sauvignon 2019, pozdní sběr. Letos vinařství uspělo s červeným vínem z vinařské oblasti Morava, podoblasti Slovácké z obce Hýsly a viniční trati Hýselská hora. Kromě titulu šampiona zvítězilo víno i mezi suchými červenými víny.

"Tento Merlot má tmavě rubínovou barvu, vůně je ovocná, lehce vanilková, chuť je plná, čokoládová, sametová. Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských barikových sudech," popsal své vítězné víno majitel vinařství Štěpán Maňák.

Cenu za nejlepší kolekci získalo vinařství Jaroslav Buriánek z Valtic, podrobné výsledky pořadatelé zveřejní na webu soutěže.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 5. května 2021

Očekáváme v 1:00 5°C

Celá předpověď