Šampionát formule 1 v roce 2022 bude mít rekordních 23 závodů

foto Ilustrační foto - Pilot stáje Red Bull Max Verstappen ve vedení závodu po startu Velké ceny Nizozemska.

Paříž - Příští ročník mistrovství světa formule 1 bude mít rekordních 23 závodů. Program sezony v roce 2022, která začne v březnu v Bahrajnu a skončí v listopadu v Abú Zabí, dnes schválila Mezinárodní automobilová federace (FIA).

Třiadvacet Velkých cen měl mít šampionát už letos, ale kvůli pandemii koronaviru se jich nakonec uskuteční o jednu méně. Rekordní počet závodů by se tak měl odjet až v následujícím roce, kdy navíc vstoupí v platnost nová pravidla, od kterých si vedení formule slibuje větší vyrovnanost startovního pole.

Do kalendáře pro rok 2022 se vrací závody v Austrálii, Singapuru, Kanadě a Japonsku, které byly v posledních dvou sezonách zrušeny. Komplikace kvůli covidu-19 naopak třetím rokem po sobě neumožní uspořádat Velkou cenu Číny.

"Máme za sebou dva bezprecedentní roky. Loni se kvůli covidu jelo jen 17 závodů, letos už 22, což je vzhledem k situaci na mezinárodní povahu sportu skvělá věc," uvedlo vedení formule 1 v prohlášení, ve kterém přidalo, že do Číny se šampionát vrátí, jakmile to situace dovolí.

Jediným novým závodem v programu pro nadcházející sezonu je Velká cena Miami, která se uskuteční 8. května a bude pátou zastávkou šampionátu. Druhý závod v USA se pojede v Austinu na konci října.

Podle agentury Retuers by se v novém ročníku také mělo uskutečnit šest sprintů. Zkrácené závody, které slouží i jako kvalifikace na nedělní Velkou cenu, se v aktuálním ročníku pojedou tři. První byl v Silverstonu, poté v Monze a poslední čeká piloty v listopadu v Brazílii.

Kalendář formule 1 pro sezonu v roce 2022:

20. března: Velká cena Bahrajnu (Sáchir), 27. března: Velká cena Saúdské Arábie (Džidda), 10. dubna: Velká cena Austrálie (Melbourne), 24. dubna: Velká cena Emilie Romagny (Imola), 8. května: Velká cena Miami, 22. května: Velká cena Španělska (Barcelona), 29. května: Velká cena Monaka, 12. června: Velká cena Ázerbájdžánu (Baku), 19. června: Velká cena Kanady (Montreal), 3. července: Velká cena Británie (Silverstone), 10. července: Velká cena Rakouska (Spielberg), 24. července: Velká cena Francie (Le Castellet), 31. července: Velká cena Maďarska (Budapešť), 28. srpna: Velká cena Belgie (Spa), 4. září: Velká cena Nizozemska (Zandvoort), 11. září: Velká cena Itálie (Monza), 25. září: Velká cena Ruska (Soči), 2. října: Velká cena Singapuru, 9. října: Velká cena Japonska (Suzuka), 23. října: Velká cena USA (Austin), 30. října: Velká cena Mexika (Mexiko), 13. listopadu: Velká cena Brazílie (Sao Paulo), 20. listopadu: Velká cena Abú Zabí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď