Sáblíková a spol. mají jisté dva SP v Heerenveenu

foto Ilustrační foto - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati závodu na 3000 metrů v nizozemském Heerenveenu.

Heerenveen (Nizozemsko) - Martina Sáblíková a spol. mají tuto zimu jasné alespoň dva díly rychlobruslařského Světového poháru. Oba by se měly uskutečnit v druhé polovině ledna v uzavřené "bublině" v nizozemském Heerenveenu.

Bruslařská unie ISU už v srpnu kvůli špatné koronavirové situaci zrušila čtyři Světové poháry plánované na listopad a prosinec. První velkou akcí by tak mělo být 16. a 17. ledna mistrovství Evropy v Heerenveenu, na které by měly navázat dva závody Světového poháru.

Účastníci by se měli pohybovat v uzavřeném prostředí pouze mezi hotelem a halou Thialf a za těchto podmínek by se měly odjet 22.-24. ledna a 29.-31. ledna dva díly SP.

Podle původního programu by se mělo v nizozemské rychlobruslařské Mekce konat začátkem března i finále seriálu. V kalendáři stále figuruje únorový závod SP a mistrovství světa v Číně.

Minulá sezona Světového poháru se stihla dokončit krátce před vypuknutím pandemie, trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková ovládla potřinácté hodnocení seriálu na dlouhých tratích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 23. listopadu 2020

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď