Rusko zvyšuje nápor na Bachmut a Vuhledar, uvedla náměstkyně Maljarová

foto Ukrajinský voják v zákopu u Bachmutu, 11. ledna 2023. 

Kyjev - Ruské jednotky zesílily útoky na města Bachmut a Vuhledar v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny, uvedla dnes náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Tuhé boje podle Maljarové pokračují a Rusové nasazují do útoků velké množství vojáků a bojové techniky ve snaze prorazit skrz ukrajinskou obranu, za což ruské jednotky platí vysokými ztrátami.

"Proti jejich (ruské) převaze v množství vojáků a výzbroji stojí na Donbasu naše převaha v profesionalitě vojenského velení a hrdinství vojáků," napsala Maljarová na sociální síti Telegram.

Ukrajinský generální štáb dnes přislíbil, že ukrajinští vojáci se nestáhnou z Bachmutu, dokud tam budou mít možnost vést obranu.

"Situace v Bachmutu je pod kontrolou, daří se klást odpor ruským okupantům. Úkolem všech obránců je bojovat za ukrajinské území, a proto by bylo zvláštní z Bachmutu se stáhnout. Vojáci odtud neodcházejí," řekl mluvčí generálního štábu podle serveru RBK-Ukrajina.

Ukrajinské velení dnes potvrdilo stažení ukrajinských sil z blízkého města Soledar, které Rusové za těžkých bojů prakticky srovnali se zemí. V Bachmutu ale podle mluvčího ještě stojí sklepy, a tak vojáci mají možnost klást odpor a hájit tuto část ukrajinského území.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je neděle 29. ledna 2023

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď