Rusko umístilo firmu Meta Platforms na seznam extremistických organizací

foto Muž s mobilním telefonem před logem společnosti Facebook - ilustrační foto.

Moskva - Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo americkou technologickou společnost Meta Platforms na seznam extremistických organizací, napsala dnes agentura TASS. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.

Už letos v březnu ruský soud označil firmu Meta za extremistickou organizaci a zakázal provoz sociálních sítí Facebook a Instagram v Rusku. Meta se proti verdiktu odvolala, v červnu však soud její odvolání zamítl.

Na rozhodnutí moskevského soudu se nyní v souvislosti se zařazením Mety na seznam extremistických organizací odvolává i ruské ministerstvo spravedlnosti na svých webových stránkách.

Na vlastní seznam teroristů a extremistů pak následně v říjnu Metu umístil ruský úřad Rosfinmonitoring, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu.

Moskva zakázala přístup k západním sociálním sítím včetně Instagramu a Facebooku v souvislosti se svým vpádem na Ukrajinu a v reakci na protiruské sankce, které Západ po invazi na Rusko uvalil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 27. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď