Rusko ostřelovalo Chersonskou oblast, místní správa hlásí jednoho mrtvého

foto Ilustrační foto - Ruský samohybný vícenásobný raketomet ráže 122 mm BM-21 "Grad" (v NATO označen jako M1964) na snímku vydaném ruským ministerstvem obrany 12. ledna 2023.

Kyjev - Ruské síly za posledních 24 hodin opakovaně ostřelovaly ukrajinskou Chersonskou oblast, uvedl dnes na sociální síti telegram místní gubernátor Oleksandr Prokudin. Zároveň informoval, že v důsledku ruských útoků zahynul jeden člověk a další byl zraněný.

"Za uplynulý den nás nepřítel 70krát ostřeloval, vypálil a vyslal 353 střel z minometů, děl, salvových raketometů, dronů, tanků a letadel," napsal Prokudin, podle kterého 29 střel zasáhlo i město Cherson. Agentura Reuters uvedla, že se jí tyto zprávy nepodařilo nezávisle ověřit, a dodala, že další podrobnosti Prokudin neuvedl.

"V důsledku ruské agrese jeden člověk zemřel, další byl zraněn," dodal gubernátor a připomněl, že v úterý byla na jihu Ukrajiny zničena Kachovská přehrada, která zaplavila rozsáhlé části Chersonu a donutila tisíce lidí k evakuaci.

Prokudin už v úterý a v noci na dnešek ruské vojáky obvinil, že ostřelují Chersonskou oblast v době záplav a evakuací a zasahují mimo jiné nízko položené ostrovní čtvrti na řece Dněpr. "Během dne (úterý) se na ostrově rychle zvedá voda. (...) I v tak těžkých dobách se Rusové rozhodli připomenout, kdo doopravdy jsou - teroristi," napsal gubernátor na telegramu. Při evakuaci podle něj byli zranění dva policisté, kteří pomáhali lidem do bezpečí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď