Rozehrávač Klassen po vyřazení z LM odešel z Nymburka do Prometeje

foto Utkání 5. kola skupiny D basketbalové Ligy mistrů: ERA Nymburk - Igokea, 12. prosince 2022, Praha. Zleva Marek Klassen z Nymburka a Haris Delalič z Igokey.

Praha - Kanadský rozehrávač Marek Klassen přestoupil z Nymburka do ukrajinského celku Prometej. Třicetiletý basketbalista a nejlepší střelec středočeského klubu využil klauzule ve smlouvě, díky které mohl po vyřazení z Ligy mistrů odejít.

Nymburk o tom informoval na webu s tím, že náhradu intenzivně hledá. V Prometeji se Klassen mimo jiné potká s trenérem české reprezentace Ronenem Ginzburgem a českým reprezentantem Ondřejem Balvínem.

"Byla to oboustranně výhodná spolupráce. Marek nám pomohl překonat problémy po zranění Kamaua Stokese a odchodu Sterlinga Gibbse, my mu zase pomohli se zviditelnit," řekl ředitel Nymburka Ondřej Šimeček.

"Od začátku jsme věděli, ze tato situace může nastat, když vypadneme. I přesto jsme do spolupráce s Markem šli, protože jsme věděli, ze bude patřit mezi opory týmu," přidal sportovní ředitel a trenér Ladislav Sokolovský.

Klassen přišel do Nymburka v říjnu. V české lize za osmnáctinásobného mistra odehrál deset zápasů s průměry 17,8 bodů a 7,2 asistence. V pěti duelech Ligy mistrů přidal průměry 14,6 bodů a 8,8 asistence.

pam ivp

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď