Rolling Stones jsou s albem Goats Head Soup opět na čele žebříčku

foto Ilustrační foto - Skupina Rolling Stones (zleva) Ronnie Wood, Mick Jagger, Charlie Watts a Keith Richards.

Londýn - Rocková kapela Rolling Stones se stala první hudební skupinou v historii, které se podařilo se svým albem obsadit na britském žebříčku první místo v rozmezí šesti desetiletí. Na špičku žebříčku v Británii se Rolling Stones dostali v pátek s remastrovanou verzí klasického alba Goats Head Soup, které bylo původně vydáno v roce 1973 a dosáhlo tehdy rovněž na první příčku. Informovala o tom agentura Reuters.

Deska Goats Head Soup s některými dosud nevydanými nahrávkami vyšla minulý týden a o pouhých 800 prodaných kopií předstihla album Zeros britského zpěváka Declana McKenny, uvedla televize Sky News.

Rolling Stones tak již mají 13 alb, která v průběhu let ovládla britský žebříček, stejně jako Elvis Presley a Robbie Williams. Lepší jsou jen Beatles, jejichž alba byla na prvním místě celkem patnáctkrát, píše na svých webových stránkách Sky News.

Rolling Stones, kteří začali koncertovat v roce 1962, stále vyrážejí na turné, ačkoli jejich zpěvák Mick Jagger a kytarista Keith Richards už oslavili pětasedmdesátiny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama