Rimac připravuje ultramoderní továrnu

foto Vizualizace Rimac Campusu

Také park s volně se pasoucími hospodářskými zvířaty má být součást areálu, ve kterém již za dva roky budou vznikat nové hypervýkonné elektromobily chorvatské značky Rimac. Automobilka představila vizualizaci komplexu, který se má začít stavět ještě během tohoto roku na okraji Záhřebu.

Fotogalerie

Náklady na vybudování areálu, ve kterém se budou nacházet vývojová centra, testovací dráha, montážní hala, centrum pro testování baterií, ale také restaurace, mateřská školka, hotel a řada dalších zařízení, byly vyčísleny na 200 miliónů eur. Je téměř zbytečné dodávat, že celá továrna bude uhlíkově neutrální.

“Ještě před deseti lety bylo sídlo mé společnosti v garáži. Nyní nastala doba, kdy je třeba vybudovat sídlo umožňující dlouhodobý rozvoj firmy. A tím je tento Rimac Campus,” uvedl k záměru zakladatel a generální ředitel Mate Rimac.

Jelikož jsou akcionáři jeho společnosti také automobilky Porsche, Hyundai a Kia, budou v areálu, kde celkem najde práci 2500 lidí, také speciální prostory “tajným” režimem pro specialisty těchto značek.

Společnost Rimac byla založena v roce 2009. Od té doby si vypracovala renomé automobilové značky vyrábějící nejrychlejší elektromobily na světě. Prvním byl v roce 2016 Concept One, po kterém následoval odlehčený a silnější Concept S.

Nyní se do výroby připravuje C_Two, jehož má vzniknout 150 kusů. Elektromotory v jeho útrobách mají celkový výkon 1888 koňských sil.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď