Rimac Nevera se odhalil. Jeho parametry berou dech

foto Rimac Nevera

Doslova fantastické jízdní výkony nabídne chorvatský elektrický supesport značky Rimac. Nakonec dostal jméno Nevera, což je chorvatské označení pro nečekanou prudkou bouři.

Fotogalerie

Automobil pohánějí čtyři elektromotory, které dohromady poskytnou výkon 1914 koňských sil. To pak umožní tomuto vozu s cenovkou 2 miliony euro zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině během 1,8 sekundy. Na hodnotu 300 kilometrů v hodině se ukazatel rychlosti dostane za pouhých 9,3 sekundy. To je o 2,5 sekundy lepší hodnota, než s jakou se počítalo na začátku vývoje tohoto vozu. Maximální rychlost pak může dosáhnout až 415 kilometrů v hodině.

V útrobách je zabudována vysokonapěťová baterie uspořádaná do tvaru písmene T. Ukrývá se v ní 120 kWh elektrické energie, což postačuje na homologovaný dojezd v režimu WLTP 550 kilometrů. Baterie současně zpevňuje strukturu karosérie.

Automobil má spoustu zajímavých aerodynamických a technických řešení. Například může být provozován v režimu s vysokým přítlakem nebo v módu snižujícím aerodynamický odpor. To pak následně zase zvýší dojezd.

Základ vozu tvoří karbonový monokok. Jeho hmotnost je pouze 200 kilogramů a jedná se prý o nejtužší díl, jaký kdy byl použit v nějakém autě.

Pro ty, kteří budou chtít vůz zkoušet na závodních okruzích, je k dispozici elektronický rádce. Využívá údaje z 12 ultrazvukových senzorů, třinácti kamer a čtyř radarů a umí řidiči poradit, kudy vede ideální stopa, kde má brzdit a kde začít zatáčet.

Vozů vznikne pouze limitovaná stopadesátikusová série.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď