Režisérka Kirchnerová točí road movie o matce a postiženém synovi Karavan

foto Vlastní zkušenost s výchovou handicapovaného syna otiskla režisérka Kirchnerová do road movie Karavan, film se právě začal natáčet u italské Boloni.

Praha - Vlastní zkušenost s výchovou handicapovaného syna otiskla režisérka Zuzana Kirchnerová do road movie Karavan, film se právě začal natáčet nedaleko italské Boloni. Celovečerní česko-italsko-slovenský snímek bude po svém dokončení uveden na filmovém festivalu v Cannes. Tam Kirchnerová před lety se svým filmem Bába zvítězila ve studentské soutěži. O natáčení jejího nového filmu ČTK informovala Martina Reková.

Fotogalerie

Déle než rok trval casting na hlavní chlapeckou roli, nakonec si režisérka a producentka Dagmar Sedláčková vybraly neherce Davida Vodstrčila z 300 chlapců. Představitelka hlavní ženské role Aňa Geislerová četla poprvé scénář před pěti lety a podle jejích slov s časem síla příběhu zrála. Ve filmu dále hrají Jana Plodková, Juliana Brutovská Olhová, Giandomenico Cupaiuolo či Oscar de Summa.

Do Cannes se Kirchnerová podívá už potřetí. Před dvěma lety na festivalu uspěla jako první z ČR právě s Karavanem v projektu Cinéfondation – L’Atelier, který dává možnost mladým tvůrcům posunout své projekty k mezinárodní distribuci. Poprvé ji účast v Cannes zajistilo uvedení jejího studentského filmu Bába, který nakonec ve své sekci zvítězil. Úspěch Báby ji do budoucna zajistil uvedení právě natáčeného celovečerního debutu v programu festivalu.

Příběh Karavanu není situován do Itálie náhodou. Jižní region Kalábrie je pro hlavní hrdinku Ester jakýmsi vysněným cílem, místem svobody a volnosti. Zároveň je však jih Itálie obecně místem velké chudoby, místem bez pravidel, kde málokdo má normální práci a mnoho obyvatel odtud prchá. Ani hrdince nemůže tak na její cestě karavanem s jejím milovaným a komplikovaným synem Davidem tohle místo nabídnout novou budoucnost.

Zuzana Kirchnerová je absolventkou FAMU a Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V poslední letech se věnovala především dokumentární tvorbě. Pro Českou televizi natočila několik dokumentárních seriálů, mimo jiné i Pět statečných, který se věnuje začleňování mentálně handicapovaných lidí do společnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď