Režisér Vejdělek začal na Lemberku natáčet Poslední aristokratku

foto Herci Hynek Čermák (vlevo) a Yvona Stolařová při natáčení komedie Poslední aristokratka.

Praha - Režisér Jiří Vejdělek začal na zámku Lemberk na Liberecku natáčet komedii Poslední aristokratka na motivy úspěšných knih Evžena Bočka. Děj knih se odehrává na fiktivním zámku Kostka. Postupně štáb využije pro natáčení zámky Buchlovice u Uherského Hradiště, Rájec v okrese Blansko, Jaroslavice na Znojemsku a v půlce března natáčení skončí na zámku Milotice v okrese Hodonín. Dva dny budou filmaři točit v Praze. ČTK o tom za tvůrce informovala Martina Reková.

"Hlavní prostředí příběhu není rozhodně všední, protože být zámeckým pánem se nepoštěstí každému. O to reálněji musí ovšem filmová Kostka vypadat. Žádný ateliér, točit budeme ve skutečných historických objektech," uvedl režisér Vejdělek. Snímek uvede do kin 24. října 2019 distribuční společnost Falcon.

Tvůrci do filmu z atraktivního zámeckého prostředí obsadili Hynka Čermáka, Yvonu Stolařovou, Tatianu Vilhelmovou, Martina Pechláta, Pavla Lišku nebo Tatianu Pauhofovou.

Komedie vypráví příběh rodiny potomka českého šlechtického rodu Franka Kostky, který se po boku své ženy Vivien a dcery Marie vrací z New Yorku do Čech převzít rodové sídlo - zámek Kostka.

Bočkův román Poslední aristokratka vydaný v roce 2012 zvítězil v prvním ročníku Ceny Miloslava Švandrlíka pro nejlepší humoristický román. Čtvrté pokračování úspěšné knižní série Aristokratky s podtitulem Vlna zločinnosti na zámku Kostka vyšlo loni 18. října v rámci Velkého knižního čtvrtku.

Scénář k Poslední aristokratce podle knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve Varu napsal sám Vejdělek, který už má za sebou jednu scenáristickou a režijní adaptaci bestselleru. Jeho komedii Účastníci zájezdu podle knihy Michala Viewegha vidělo v kinech přes 800.000 lidí. Tímto divácky nejúspěšnějším snímkem roku 2006 Vejdělek poprvé vstoupil do celovečerní hrané tvorby. S ohlasem se setkaly také další jeho filmy Václav, ROMing, Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny a Tátova volha.

Producenty snímku Poslední aristokratka jsou Ondřej Zima a Silvie Michajlova ze společnosti Evolution Films, kteří se podíleli například na filmech Učitelka, Kobry a užovky, František je děvkař či na připravovaném Amundsenovi, na seriálech Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Trpaslík nebo chystané Zkáze Dejvického divadla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 18°C

Celá předpověď