Režisér Patrik Hartl nechal v centru Prahy postavit hřbitov

foto Režisér a spisovatel Patrik Hartl (uprostřed) při natáčení komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel 5. prosince 2019 na Starém městě v Praze. Na snímku jsou herci Martin Pechlát (druhý zleva), David Švehlík (třetí zprava), Hynek Čermák (druhý zprava) a Martin Hofmann (třetí zleva).

Praha - Režisér a spisovatel Patrik Hartl nechal v Praze na Starém Městě kvůli natáčení nového filmu postavit hřbitov. V ulici Ve Stínadlech se odehraje akční scéna, ve které vystoupí čtyři hlavní představitelé komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Venkovní natáčení začalo dnes v podvečer. Práci hercům i štábu znepříjemňuje chladné počasí, zjistila ČTK na místě. Film vzniká podle Hartlovy stejnojmenné knihy. Natáčet se začalo v říjnu, poslední klapka by měla padnout v polovině prosince. Premiéra filmu je plánována na 24. prosince příštího roku.

"Ve Stínadlech jsme postavili hřbitov a shodou okolností normálně jsme si vybrali místo, kde před 400 lety hřbitov skutečně byl," řekl na dotaz ČTK Hartl. "Bude problém ta zima. Při tom natáčení se dlouho stojí, pak se běhá nebo skáče, člověk musí dávat pozor, aby si neublížil, aby byl pořád rozvičenej a zahřátej," uvedl Hynek Čermák, který hraje Tečku. Herce podle dalšího hlavního představitele Davida Švehlíka coby Šampóna čeká dnes natáčení i statické scény. "Myslím, že se nám budou drkotat zuby," řekl.

Filmový štáb má za sebou podle Hartla 26 natáčecích dnů a zbývá ještě osm. Po dnešku se už všichni přesunou do ateliérů, ve kterých film dokončí. Scény ale nevznikají chronologicky. "Téměř na konci budu točit třídní sraz, který je úplně na začátku příběhu," doplnil Hartl. Podle něj bude film lepší než kniha, navíc se diváci mohou těšit na místa, která v knížce nejsou. I Švehlík je přesvědčen, že se scénář vydařil. "Mám pocit, že tomu scénáři se povedlo takovou tu jistou špínu nebo plevel (v knize) dostat pryč, že se to podařilo dostat k jádru věci," řekl.

V dalších dvou hlavních rolích se objeví Martin Pechlát a Martin Hoffmann. Hartl kromě toho, že je autorem předlohy snímku a režisérem, napsal také scénář. Příběh vypráví o kamarádech, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se s tím něco udělat.

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel je Hartlovou prvotinou. Vyšla v roce 2012 a dočkala se několika dotisků. Následující Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Poslední kniha Nejlepší víkend vyšla v nákladu 200.000 kusů, všech jeho knih se během sedmi let podle knihkupců prodalo 800.000.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď