Řetězová cesta na Sněžku bude od pondělí pro sestup uzavřena

foto Lidé stoupají na nejvyšší horu České republiky Sněžku.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Retězová cesta na Sněžku v Krkonoších bude od pondělí 15. července do 31. srpna pro sestup uzavřena. Turisté po ní budou moci jít jen nahoru ve směru od Slezského domu. Jednosměrný provoz má v hlavní turistické sezoně snížit pohyb lidí na přetíženém úzkém chodníku. Omezení vydané polským ředitelstvím Krkonošského národního parku platilo i v minulých letech. ČTK to dnes řekl náměstek ředitele Správy Krkonošského národního parku Jakub Kašpar.

K sestupu i výstupu mezi vrcholem Sněžky a Slezským domem na polské straně hranice mohou turisté použít pohodlnější, modře značenou Jubilejní cestu na polské straně hory. Tuto cestu budou muset k sestupu využít i turisté, kteří budou chtít ze Sněžky pokračovat ke Slezskému domu a dál například na Luční boudu či Obřím dolem do Pece pod Sněžkou.

K cestě z vrcholu Sněžky budou moci turisté využít i některou z cest na české straně hor, například na Růžovou horu nebo na Jelenku. Na cestě ze Sněžky na Růžovou horu však nyní stavbaři opravují chodník, a proto je cesta ve všední dny uzavřena. O víkendech je cesta otevřena bez omezení.

Vrchol Sněžky, která je výškou 1603 metrů nejvyšší horou České republiky, navštěvují v sezoně stovky lidí denně. Až na vrchol se mohou dostat i kabinovou lanovkou z Pece pod Sněžkou. Z polské strany hor se lidé ke Sněžce mohou pohodlně přiblížit lanovkou z Karpacze na horu Kopa. Z Kopy pak jdou asi 1,4 kilometru ke Slezskému domu a na vrchol Sněžky pokračují po řetězové cestě nebo po Jubilejní cestě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď