Republikánský senátor před voliči zesměšňoval Harrisovou

foto Kamala Harrisová, kandidátka na viceprezidentku USA.

Washington - Americký republikánský senátor David Perdue tento týden na shromáždění v Georgii v rámci prezidentské předvolební kampaně zesměšňoval svou kolegyni v Senátu Kamalu Harrisovou. Opakovaně se snažil vyslovit její jméno a nakonec řekl, že to nedokáže. Demokratka Harrisová kandiduje ve dvojici s Joem Bidenem, který bude čelit v listopadových volbách prezidentu Donaldu Trumpovi. Harrisovou si Biden vybral na funkci viceprezidentky.

Kalifornská senátorka je dcera přistěhovalců z Jamajky a Indie a o svém jménu řekla, že správná výslovnost je "Kommala".

Perdue usiluje o znovuzvolení do Senátu proti demokratovi Jonovi Ossoffovi a jejich souboj je zatím těsný, uvedla agentura Reuters.

Na pátečním setkání s voliči ve městě Macon v Georgii se Perdue s přeháněním snažil několikrát vyslovit Harrisové jméno a nakonec pokusy vzdal se slovy "Tak nevím, ale ať", na což dav reagoval smíchem.

Ossoff na twitteru napsal, že by se Perdue k takovém zesměšňování kolegy neuchýlil, kdyby šlo o muže či bělocha. Mluvčí kampaně Harrisové Sabrina Singhová na twitteru napsala, že to bylo "neuvěřitelně rasistické", zatímco Perdueho mluvčí tvrdil, že senátor prostě jméno Harrisové špatně vyslovil a nic tím nemyslel.

Trump sice celostátně za Bidenem podle průzkumů zaostává, ale v Georgii jsou jejich vyhlídky přibližně stejné, napsal Reuters.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 -3°C

Celá předpověď