Renault Zoe skončí v roce 2024

foto Renault Zoe

Dlouhá léta nejprodávanější elektromobil Evropy – Renault Zoe – nepřežije rok 2024. Vyplývá to z vyjádření šéfa aliance Renault-Nissan-Mitsubishi Lucy de Mea, který prozradil, že třetí generace tohoto vozu se nechystá.

Fotogalerie

Pro zákazníky by se náhradou měl stát elektromobil Renault R5, který již francouzská značka představila ve formě konceptu.

Důvodem konce Zoe je především nutnost přechodu na modernější platformu. Ta totiž, kromě dalších výhod, dokáže ušetřit až třetinu výrobních nákladů oproti té současně používané. Navíc Zoe ztratil na domácím trhu s elektrickými vozy dlouho drženou první pozici na žebříčku. Na ní ho vystřídala Tesla Model 3. Na Zoe se také čím dál více dotahuje elektrický Peugeot e-208.

Vypadá to tedy tak, že životní cyklus druhé generace Zoe bude oproti obvyklým sedmi letům zkrácen. Zatímco první generace totiž byla na trhu od roku 2012 do roku 2019, ta druhá se nabízí teprve dva roky.

Novou platformu pro menší a střední elektromobily má Renault již připravenou. Jako první ji dostane nový Renault Mégane.

Po něm budou následovat Renaulty 4 a 5 a třeba rovněž výkonné elektromobily s logem značky Alpine.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď