Renault se spojuje s Plug Power. Chtějí být lídrem ve vodíkovém pohonu

foto Prototyp dodávky Renault na vodíkový pohon.

Opravdu silný hráč v oblasti užitkových vozidel poháněných energií vyrobenou ve vodíkových palivových článků vzniká ve Francii. Automobilka Renault a společnost Plug Power, která je světovou jedničkou v oblasti systémů palivových článků a služeb spojených s vodíkem, se rozhodly vytvořit do konce prvního pololetí letošního roku společný podnik. V něm budou mít obě firmy poloviční podíl. Informaci o tom podaly v tiskové zprávě obě společnosti.

Výsledkem by měl být vývoj a výroba užitkových vozidel s vodíkovým pohonem. V první fázi bude hlavní důraz zaměřen na lehká užitková vozidla odvozená ze současné modelové řady dodávek Master a Trafic.

„Tento projekt společného podniku zapadá dokonale do naší strategie, jejímž cílem je nabídnout vodíkové řešení, které by bylo možné prodávat na trhu s lehkými užitkovými vozidly. S Plug Power hodláme vytvořit jedinečnou nabídku zaměřenou na celý hodnotový řetězec palivových článků a nabízet řešení na klíč pro zákazníky, zejména vozidla, dobíjecí stanice nebo dodávky dekarbonizovaného vodíku,” uvedl Luca de Meo, generální ředitel Renaultu.

V tomto segmentu se Renault chce rychle stát evropskou jedničkou s minimálně třicetiprocentím podílem na trhu.

Vodík by se měl získávat pomocí elektrolýzy. V této technologii je Plug Power nejlepší na světě. Do současné doby již vyrobil 40 tisíc systémů palivových článků, připravil a instaloval 110 vodíkových stanic a je schopen distribuovat 40 tun vodíku každý den.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď