Rapper Jay-Z se stal stratégem firmy, která prodává marihuanu

foto Americký rapper Shawn Corey Carter alias Jay-Z.

Los Angeles - Jay-Z se před tím, než se stal bohatým a slavným rapperem, živil prodejem drog v New Yorku. Jak informovala agentura AFP, zpěvák se ke kořenům vrací a začal se věnovat obchodu s marihuanou v Kalifornii, kde je tato droga od loňska legální. Firma Caliva, která se jejím prodejem zabývá, oznámila, že Shawna Cartera, což je pravé zpěvákovo jméno, jmenovala svým hlavním stratégem.

"Bude mít hlavní slovo v zaměření tvůrčích postupů, v šíření a strategii značky," uvádí Caliva, která zaměstnává 600 lidí, ve svém prohlášení. Manžel zpěvačky Beyoncé se má v rámci svého postavení podílet také na programu pomoci bývalým vězňům.

Jay-Z poukázal na "potenciál obchodu s marihuanou" a řekl, že chce dělat "něco mimořádného a zároveň se bavit, činit dobro a být s lidmi".

Devětačtyřicetiletý Carter byl v mládí drogovým dealerem v Brooklynu a nyní spolupracuje s nevládní organizací Reform Alliance, která usiluje o reformu amerického trestního systému. Podle časopisu Forbes je Jay-Z první miliardář mezi rappery, a to nejenom díky hudbě, ale také díky investicím do vína a koňaku.

S propagací marihuany jsou v USA spojena jména i dalších celebrit, píše AFP a jmenuje mezi nimi herečku Whoopi Goldbergovou, rappera Snoopa Dogga, country zpěváka Willieho Nelsona nebo podnikatelku Marthu Stewartovou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď