Rakouští záchranáři pátrají po 65letém turistovi z Česka

foto Turistika - Nordic walking. Hory, turista, boty, pěšina. Ilustrační foto.

Vídeň - Rakouští záchranáři pátrají po 65letém turistovi z Česka. Ztratil se před několika dny poblíž obce Bad Hofgastein ve spolkové zemi Salcbursko, informovala dnes agentura APA.

Všechna dosavadní pátrání skočila neúspěchem. Dnes vpodvečer proto začne nová pátrací akce, do níž se zapojí horská služba, vodní záchranná služba, hasiči i policisté. Prozkoumáno má být rozsáhlé území včetně koryt řek Salzach a Gastainer Ache, soutěsky Gasteiner Klamm a vodopádu u vesnice Lend.

O pohřešovaném podle policie informovala záchranné složky provozovatelka penzionu, kde český turista trávil dovolenou. Uvedla, že se do svého ubytování nevrátil. Z analýzy mobilního telefonu vyplynulo, že naposledy se přihlásil do sítě v údolí Gastein v sobotu 30. července.

Pátrání po ztracených českých turistech se v minulý týden uskutečnilo také ve francouzských Alpách. Dvojice Čechů ze Žďáru nad Sázavou byla posléze nalezena mrtvá na dně zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins ve výšce zhruba 3900 metrů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 11. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 25°C

Celá předpověď