Radůza nominovaná jako zpěvačka na Anděla převezme zlatou desku

foto Písničkářka Radůza na snímku z 6. července 2016.

Praha - Skladatelka Radůza nominovaná jako zpěvačka na cenu Anděl převezme zlatou desku za půlmilionový prodej své nahrávky Muž s bílým psem. Předání se uskuteční v rámci jejího koncertu 19. února v Malostranské besedě v Praze. ČTK o tom za vydavatelství Supraphon informoval Vladan Drvota. Hudební ceny Anděl se budou předávat 5. března ve Foru Karlín. Album Muž s bílým psem Radůza vydala loni na podzim jako poctu všem autorům trampských písní.

Album Muž s bílým psem obsahuje vedle písniček knihu, audioknihu a zpěvníček. Ke spolupráci písničkářka přizvala kromě svých stálých spoluhráčů Josefa Štěpánka a Miloše Dvořáčka i další muzikanty, například jazzmana Jaromíra Honzáka, a také Jana Steindörfera či Alexandra Yasinského. Audioknihu načetl František Segrado.

Radůza nové písně zařadila do koncertního programu, se kterým aktuálně vystupuje po českých a moravských městech. Nejbližší vystoupení se uskuteční 12. února v Jablonci nad Nisou.

Muž s bílým psem navazuje na podobný projekt Marathón - příběh běžce, který Radůza vydala v roce 2015. Zpěvačka, šansoniérka, harmonikářka a hudební skladatelka, vlastním jménem Radka Vranková, pro spojení povídek tvořících souvislou dějovou linku a doplněných písněmi tehdy zvolila název chansonetto. Vedle přidaných písní je obsahem Marathónu audiokniha.

Radůza navštěvovala konzervatoř, obor zpěv a skladba - sekce pop music. Soukromě také studovala vážnou hudbu. V roce 2004 obdržela tři ocenění Anděl jako zpěvačka roku, objev roku a v žánrové kategorii. Pro koncertní vystupování Radůzu objevila Zuzana Navarová. V roce 2001 ji vyšlo debutové album Andělové z nebe. Na kontě má vedle řadových alb pohádku pro děti o Mourince a Lojzíkovi a několik divadelních scénářů. Před pěti lety vydala úspěšnou desku Gaia.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 18°C

Celá předpověď