Radnice v Břeclavi a Hodoníně vyzývají lidi, aby nechodili na postižená místa

foto Silná bouře se 24. června 2021 přehnala Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku.

Břeclav/Hodonín - Vedení Břeclavi a Hodonína žádá obyvatele, aby nechodili na místa postižená noční bouří a tornádem a zbytečně necestovali, protože je nutné nechat silnice volné pro složky záchranného systému. ČTK to řekl místostarosta Hodonína Petr Buráň (BezPP), starosta Břeclavi Svatopluk Pěček (ANO) zveřejnil prohlášení na facebookovém profilu města.

"Břeclavská radnice aktuálně podniká množství kroků ke zmírnění následků řádění živlů. V první fázi je nejdůležitější záchrana lidských životů, ihned poté přichází na řadu řešení materiální a další pomoci. Během tohoto dne a dnů následujících budete na FB města Břeclavi o všem promptně informováni," vzkázal Pěček lidem.

Na hodonínské radnici dnes podle místostarosty Buráně pomáhá každý, kdo může. "Přijímáme a koordinujeme pomoc, obvoláváme stavební firmy, které by mohly začít s opravami nejpostiženějších bytových domů. Nejpostiženější částí Hodonína je čtvrť Bažantnice, kde jsou převážně bytové domy a polovina z nich je bez střechy," uvedl Buráň.

V Bažantnici jsou také dvě základní školy, obě přišly při čtvrtečním tornádu o střechu, děti tedy musely zůstat doma. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který se účastní zasedání krizového štábu, uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál, že zasaženo bylo více než 1000 domů. "Krizový štáb Jihomoravského kraje stále jedná, řeší nejaktuálnější věci, to znamená, jak dostat do postižených obcí pomoc, zprůjezdnit komunikace, jak pomoci lidem, kteří přišli o domovy," uvedl.

Na zajišťování ubytování pro ty, kdo přišli o střechu nad hlavou, pracují i lidé z hodonínské radnice. "Ještě včera (ve čtvrtek) večer jsme obvolali hodonínské hotely a zajistili ubytování seniorům z S-centra v městském hotelu Krystal. Jednotlivci, kteří se nám hlásí, jsou umisťováni do dalších ubytovacích zařízení, až dojdou kapacity, jsme připraveni zajistit nocleh v tělocvičnách a školách," uvedl místostarosta Buráň.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 5. srpna 2021

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď