Rada duel s Alkmaarem za klíčový nepovažuje, chce potvrdit dobré výkony v EKL

foto Ilustrační foto - Trenér fotbalistů Jablonce Petr Rada.

Jablonec nad Nisou - Trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada čtvrteční domácí zápas s Alkmaarem ještě nepovažuje za klíčový ve skupině Evropské konferenční ligy, přestože Severočeši už mohou za určitých okolností v předposledním kole postoupit. Kouč chce, aby jeho hráči potvrdili dobré výkony v nové soutěži a zapomněli na trápení z české ligy.

Jablonec si zajistí ve skupině D nejhůře druhé místo, pokud zvítězí nad vedoucím Alkmaarem a současně třetí Randers doma podlehnou čtvrté Kluži v souběžně hraném utkání. Nizozemskému favoritovi stačí bod k jistotě postupu z první příčky. Na tu ale mají v případě čtvrteční výhry naději i Radovi svěřenci.

"Jsou ještě dva zápasy, šest bodů. My máme o pět míň než Alkmaar. Šance pořád je, ale takhle daleko se nechci dívat. Zápas s Alkmaarem samozřejmě není klíčový. I kdybychom neuspěli, měli bychom ještě šanci v posledním zápase v Kluži. I kdyby Randers vyhrál, pak hraje v Alkmaaru. Soustředíme se jenom na čtvrtek," řekl Rada na tiskové konferenci. "Pokusíme se pokračovat ve výkonech, které odvádíme v Konferenční lize," přidal třiašedesátiletý trenér.

Na konci září Jablonečtí prohráli v Alkmaaru 0:1, i když s domácím favoritem v první půli drželi krok. "Pro nás bylo povzbuzující, že jsme se soupeři vyrovnali, v některých pasážích jsme hráli velice dobře. Ale jednou situací, kterou jsme si nepohlídali, jsme prohráli 0:1," vzpomínal Rada.

Podještědský tým se nebývale trápí v domácí lize, kde nevyhrál osmkrát za sebou a krčí se na 13. místě tabulky. Naposledy v neděli na stadionu mistrovské Slavie utrpěl debakl 0:5. "Teď je Konferenční liga a do toho bych ligu nemontoval. Všichni ví, jak na tom v lize jsme, to není tajemství. Potřebovali jsme vyčistit hlavy, co se týká ligy, abychom se soustředili na Alkmaar," prohlásil Rada.

"Jediná trošku omluva je, že v zápasech, neberu ten poslední, si vytváříme šance, ale neproměňujeme je. I my v realizačním týmu si nad tím lámeme hlavu, ale musíme věřit, že se to otočí a zlomí v lepší časy," doplnil bývalý reprezentační kouč.

Podle něj nehrozí, že by Alkmaar, který je v nizozemské lize až dvanáctý, duel s Jabloncem jakkoliv podcenil. "O tom svědčí už to, že poslední čtyři utkání prakticky hrajou ve stejné jedenáctce. Nedávají hráčům nějakou úlevu, hrajou furt. Jde i o nějakou ekonomickou motivaci. To ani hráčům nechci říkat. Myslím, že Alkmaar tady bude chtít zvítězit," mínil Rada, jemuž kvůli karetnímu trestu bude chybět obránce Vojtěch Kubista.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď