Rachůnek: Přesilovkám jsme se věnovali a jsme rádi, že nám to tam napadalo

foto Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary, 15. září 2023, Ostrava. Hráči Karlových Varů se radují z gólu. V popředí je Lukas Zetterberg z Karlových Varů.

Ostrava - Pohádkový vstup do sezony si užívají hokejisté Karlových Varů. Západočeši v prvním utkání nového ročníku extraligy zvítězili ve Vítkovicích 6:2. Dvěma góly přispěl k výhře nad semifinalistou minulého ročníku útočník Tomáš Rachůnek.

"Měli jsme výborný nástup. Trestali jsme vítkovické chyby a od toho se zápas vyvíjel. Ve druhé třetině jsme je sice pustili do hry, ale naštěstí jsme to ukopali a Dominik Frodl nás podržel,“ hodnotil zápas dvaatřicetiletý útočník.

Energie v Ostravě ustřihla šňůru sedmi porážek ve vzájemných zápasech. "My jsme si věřili. Byla tam sice s nimi šňůra proher, ale ty zápasy byly vyrovnané a nebylo to tak, že by si z nás Vítkovice dělaly srandu. Věřili jsme, že můžeme uspět a jsem rád, že jsme si za tím šli,“ řekl novinářům Rachůnek, který domácí zlomil v čase 19:59 gólem do šatny na 4:0. "Čas jsem ale vůbec nevěděl. Dostal jsem puk a vystřelil.“

Hosté vyhráli první část 4:0, ale v prostředním dějství Vítkovičtí snížili a byli blízko kontaktnímu gólu. "Nic extra jsme v přestávce po druhé třetině neřešili. Hlavně si věřit a navázat na první třetinu. Hrát jednoduše a bez chyb, protože jsme se dostávali pod tlak vlastními chybami,“ uvedl Rachůnek.

Silnou zbraní Karlovarských byly přesilovky: prosadili se třikrát z pěti. "Samozřejmě jsme se tomu věnovali a jsme rádi, že to tam napadalo,“ usmál se Rachůnek a ocenil přínos švédské posily Lukase Zetterberga, jenž si v početní výhodě připsal dva góly a asistenci. "Brali ho, protože má výbornou střelu, což potvrdil. Dobrá náhrada za Petra Koblasu. Oba (Zetterberg a Iikka Kangasniemi) zapadli super do týmu. Lidsky, jsou dobří hokejisté a jsme rádi, že je tady máme,“ doplnil Rachůnek.

Vítězství v Ostravě by mělo Karlovým Varům pomoct v rozjezdu sezony. "Je to super. Vyhraný zápas, více hráčů dneska dalo góly, je to povzbuzující do dalších kol. Těšíme se na Brno,“ dodal Rachůnek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď