Pyrotechnici půjdou kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině před soud

foto V Bílině na Teplicku došlo 15. září 2020 k výbuchu uskladněné munice v policejním areálu. Nařízena byla evakuace do vzdálenosti 500 metrů.

Bílina (Teplicko) - Státní zastupitelství dnes podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku v roce 2020. Za obecné ohrožení z nedbalosti jim v případě prokázání viny hrozí šest měsíců až pět let vězení nebo zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl Dan Anděl z Krajského zastupitelství v Ústí nad Labem.

Fotogalerie

"Obžaloba byla podána u okresního soudu v Teplicích. Byla podána na dvě osoby pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti," uvedl Anděl. Dodal, že podle obžaloby spáchali čin proto, že porušili důležitou povinnost vyplývající z jejich zaměstnání.

Muniční sklad v Bílině vybuchl 15. září 2020. Nikomu se tehdy nic nestalo. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) tvrdí, že policisté řádně nedbali své povinnosti a z nedbalosti ohrozili osoby v okolních objektech. "Policisté se protiprávního jednání měli dopustit zejména tím, že nechali sklad užívat v rozporu s kolaudačním rozhodnutím, které povolovalo skladování pouze omezeného množství výbušného materiálu a jen v částech k tomu určených a bezpečných," uvedla dříve mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Podle deníku Právo je obviněný ředitel policejních pyrotechniků Michal Dlouhý a jeho podřízený.

Sklad explodoval v místní části Chudeřice. Exploze rozmetala několik drobnějších trosek do okolí. Svědci tehdy popsali, že zazněly nejméně tři silné výbuchy a několik dalších. Kvůli explozi byla uzavřena silnice I/13. Evakuováni museli být lidé v okruhu 500 metrů, včetně zaměstnanců stavebních firem, městských technických služeb a skláren. Vedení města tehdy uvedlo, že o existenci muničního skladu na svém území nevědělo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď