Původní Mini se vrátí. V Číně ho přetvoří na elektromobil

foto Původní Mini se vrátí. V Číně ho přetvoří na elektromobil

Současný vlastník britské značky Mini, což je německé BMW, už samozřejmě také nabízí elektrickou variantu soudobé generace. Ta má označení Mini Cooper SE. A právě se připravuje ještě novější provedení.

Zřejmě však není není příliš vzdálená doba, kdy se v Číně začne produkovat elektromobil, který zvnějšku bude vypadat takřka k nerozeznání od původního Mini z přelomu 50. a šedesátých let.

Jak totiž uvedl portál Car News China, společnost Beijing Estech Technology požádala o patent na design, který se podobá původnímu britskému minivozu jako vejce vejci.

V posledních letech se přitom zdálo, že čínští producenti vozů již od trend kopírování tvarů zejména evropských automobilů ustupují, protože se jim podařilo získat vlastní kvalifikované designéry. V tomto případě ale byla ale zřejmě touha po opakování úspěchu tohoto vozu silnější. Jen loga se samozřejmě budou muset vyměnit.

Původní generace vozu se přitom nevyrábí již od roku 2000.

O technických parametrech se zatím nic neví. Je ale docela možné, že dojde k určitému zvětšení vozu, který měřil na délku jen 305 centimetrů. Rozměry totiž v patentové přihlášce, která obsahuje kresby automobilu zpředu, z boku i zezadu totiž uvedeny nejsou.

Naopak poměrně jisté je, že zůstane zachováno původní umístění vpředu a pohon předních kol.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď