Putin se radil o válce na Ukrajině a o vstupu Finska a Švédska do NATO

foto Ruský prezident Vladimir Putin při videorozhovoru se členy své bezpečnostní rady, 13. května 2022.

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes se členy své bezpečnostní rady posuzoval průběh ruského tažení na Ukrajině a také možné hrozby pramenící z rozhodnutí Finska a Švédska vstoupit do Severoatlantické aliance, uvedla agentura TASS s odvoláním na Putinova mluvčího Dmitrije Peskova.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu podle mluvčího informoval účastníky porady o průběhu "speciální vojenské operace" na Ukrajině, jak Moskva oficiálně nazývá od února trvající válku proti sousední zemi. Následovala diskuse na téma vstupu Finska a Švédska do NATO a z toho pramenících potenciálních hrozeb pro bezpečnost Ruska.

"Navrhuji, abychom se dnes podělili o operativní informace o aktuálních otázkách, každý po své linii," vyzval účastníky porady Putin. "Pohovoříme, vyhodnotíme situaci a okolnosti," navrhl. Putin poznamenal, že obvykle taková debata se koná mimo rámec stanoveného programu, ale "dnes uskutečníme naše setkání vůbec bez předběžného programu".

TASS dodal, že kromě ministra obrany se porady zúčastnil také premiér Michail Mišustin, místopředseda bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv, šéf prezidentské kanceláře Anton Vajno, ministr vnitra Vladimir Kolokolcev, ředitel tajné služby FSB Sergej Naryškin a zvláštní prezidentův zmocněnec Sergej Ivanov.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď