Puškaři Brázdová s Přívratským vyhráli na SP mix ve vzduchovce

foto Střelba - ilustrační foto. Na snímku terč na monitoru.

Rio de Janeiro - Lucie Brázdová a Jiří Přívratský vyhráli na Světovém poháru v Riu de Janeiro smíšenou soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky. Ve finálovém duelu porazili norskou dvojici Jeanette Duestadová, Jon-Hermann Hegg 16:14. Jednadvacetiletý olympionik Přívratský, který v pondělí v Riu skončil čtvrtý v individuální soutěži, i o pět let starší Brázdová dosáhli na první triumf v SP v kariéře.

Přívratský pak přidal ještě druhé místo v týmové soutěži mužů s Petrem Nymburským a Františkem Smetanou. V boji o vítězství podlehli Američanům 12:16.

Brázdová a Přívratský postoupili do duelu o zlato jako vítězové kvalifikace. Se severskými soupeři, kteří už letos vyhráli soutěž v mixu na březnovém SP v Káhiře, se ve finále přetahovali o vedení. Nakonec za stavu 14:14 rozhodla až poslední položka, v které Brázdová s Přívratským zvítězili v součtu svých zásahů v poměru 21,1:20,0.

Páté místo v kvalifikaci obsadili Aneta Brabcová a Petr Nymburský a postoupili do jednoho ze dvou duelů o bronz, ve kterém podlehli americkým soupeřům.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď