První elektromobil Alfy Romeo dorazí za rok

foto Ilustrační foto - Alfa Romeo Tonale

Zhruba v polovině příštího roku by italská značka Alfa Romeo měla začít nabízet svůj první vůz s čistě elektrickým pohonem. Vyplývá to z informací britského magazínu Autocar.

Nepůjde o model vyvíjený od samého počátku inženýry této tradiční automobilky. Ve skutečnosti by se mělo jednat o další klon již představeného vozu Jeep Avenger. Tím druhým bude malý elektromobil Fiatu.

Společně s elektrickou verzí by měly být nabízeny také varianty poháněné benzinovým motorem s mildhybridním systémem.

Technické parametry se zřejmě nebudou příliš lišit od zmiňovaného Jeepu Avenger. Tedy se dá očekávat dojezd na hranici čtyř set kilometrů a výkon verze s jedním elektromotorem lehce přes sto padesát koňských sil.

Vůz bude nejmenší Alfou od roku 2018, kdy skončila produkce modelu Mito. Cenovka by se mohla udržet pod hranicí 40 000 eur.

Alfa Romeo hodlá skončit s výrobou modelů se spalovacími motory již za čtyři roky. Do té doby představí i první modely, které už budou jezdit vždy jen díky elektromotoru. Konkrétně v roce 2025 půjde o model střední třídy. Spekuluje se, že bude nástupcem buď sedanu Giulia nebo SUV Stelvio. Možné jsou dokonce oba vozy naráz. U nich se využije elektrická platforma koncernu Stellantis s označením STLA

Vlajková loď Alfy Romeo, která bude svými rozměry patřit do vozů luxusního segmentu, se pak plánuje na rok 2027.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď