Provoz vlaků na koridoru na Pardubicku byl zcela obnoven

foto Na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou u Uherska na Pardubicku byl 25. října 2021 asi na 2,5 hodiny preventivně zastaven provoz vlaků kvůli komplikacím při stavbě tamního dálničního mostu (na snímku). Jeho konstrukce při betonáži poklesla.

Praha - Provoz na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou byl dnes od 18:30 obnoven. Během dne byl u Uherska na Pardubicku asi na 2,5 hodiny preventivně zcela zastaven kvůli komplikacím při stavbě dálničního mostu. Jeho konstrukce při betonáži poklesla. O dočasné zastavení provozu proto Správu železnic požádalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jan Rýdl.

Kvůli přerušení provozu byla mezi stanicemi Zámrsk a Moravany a zpět zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava. Některé spoje byly odkloněny po trase přes Velký Osek, Hradec Králové, Týniště nad Orlicí. Zpoždění spojů projíždějících místem dosahovalo zprvu v některých případech i téměř tři hodiny, později odpoledne deset až 20 minut, vyplývá z informací Českých drah.

Podle Rýdla silničáři po expertním průzkumu stavu stavby a statickém přepočtu umožnili od 16:00 obnovení provozu na dvou vzdálenějších kolejích pro průjezd vlaků rychlostí deset kilometrů v hodině. Další čtyři koleje v dosahu stavby byly stále z bezpečnostních důvodů mimo provoz. Po zajištění stavby byl provoz obnoven plně.

Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy mohly odpoledne vlaky místem projíždět jen sníženou rychlostí.

Dálniční most nad železniční tratí u Uherska je atypickou a komplikovanou stavbou. Dálnice D35 povede v místě opěr asi 11 metrů nad nynějším terénem tak, aby byla dodržena podjezdná výška železniční tratě. Konstrukci bude tvořit střední komorový nosník o třech polích s rozpětím 50, 72 a 50 metrů. Úsek dálnice D35 Časy - Ostrov má být uveden do provozu v létě příštího roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 3:00 -2°C

Celá předpověď